Stabilizatory i ortezy powszechnie uważane są za efektywniejszą metodę leczenia, coraz częściej stosowaną w zastępstwie gipsu, pozwalającą na szybszy powrót do pełnej sprawności. Zdanie to podzielają lekarze oraz fizjoterapeuci i rehabilitanci. Nowoczesne materiały wykorzystywane przy produkcji ortez nie blokują dopływu powietrza umożliwiając swobodną i odpowiednią wentylację, która jest szczególnie istotna dla lepszej regeneracji. Wykorzystywane materiały nie powodują odparzeń, ponieważ kończyna jest trzymana w o wiele bardziej higienicznym środowisku. Stabilizatory to również znacznie wygodniejsze rozwiązanie, ponieważ są z reguły lżejsze niż szyna gipsowa oraz można je tymczasowo zdjąć, co jest szczególnie przydatne podczas wieczornej toalety. W przypadku ortez znacznie ułatwiona jest również kontrola postępu gojenia. Jedną z największych zalet ortez jest ich duża elastyczność jeśli chodzi o możliwość ich dopasowania na każdym etapie leczenia. Gips często zakładany jest na opuchnięte miejsce, co powoduje, że wraz ze zmniejszającym się obrzękiem tworzy się wolna przestrzeń wewnątrz gipsu, przez co nie zapewnia odpowiedniej stabilizacji kończyny. Stabilizatory dzięki możliwości regulacji cechują się wręcz idealnym unieruchomieniem i zabezpieczeniem kontuzji lub schorzenia.

Filtruj

Orteza to sprzęt medyczny zabezpieczający kontuzję lub schorzenie w ramach danego stawu. Jej zadaniem jest całkowite unieruchomienie lub ograniczenie ruchu w obrębie danego stawu w danym zakresie ruchomości (tzw kąt zgięcia), co zmniejsza powstały obrzęk i przeciwdziała kolejnemu urazowi. Na rynku dostępnych jest wiele modeli ortez na różne części ciała wykonanych z różnorodnych materiałów o różnym stopniu stabilizacji stawu. Każdy przypadek urazu i kontuzji należy skonsultować z lekarzem, który dobierze odpowiednią ortezę do charakteru urazu i zamierzonego efektu. Odpowiedni lekarz (najczęściej ortopeda, neurolog, chirurg) określi jaki stabilizator będzie najbardziej odpowiedni i najskuteczniejszy w danym przypadku. Ortezy są najczęściej stosowane przy szeroko pojętych złamaniach, skręceniach, zwichnięciach oraz stłuczeniach. Istnieją również ortezy korygujące postawę oraz chroniące dany obszar po przebytej operacji.
Oferujemy ortezy, stabilizatory i opaski każdego typu z możliwością pozyskania refundacji z NFZ. Cechuje nas szybka realizacja zamówień oraz najwyższa jakość. W naszym asortymencie znajdują się atestowane produkty sprawdzonych marek.
Asortyment naszego sklepu jest na tyle szeroki, że bez wątpienia każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.